champers دوربین فوک ساحل سایه ساحل خلیج ویتلی

champers: دوربین فوک ساحل سایه ساحل خلیج ویتلی انگلستان باشگاه شبانه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری صداپیشه جناب‌خان به همراه لیان در انگلیس

خبری از جناب خان نیست، ولی محمد بحرانی، صداپیشه این عروسک محبوب حالا قرار است در کنار محسن شریفیان و گروه موسیقی لیان در کنسرت لندن، منچستر و فستیوال جهانی ووم

صداپیشه جناب‌خان به همراه لیان در انگلیس

صداپیشه جناب خان به همراه لیان در انگلیس

عبارات مهم : کنسرت

خبری از جناب خان نیست، ولی محمد بحرانی، صداپیشه این عروسک محبوب حالا قرار است در کنار محسن شریفیان و گروه موسیقی لیان در کنسرت لندن، منچستر و فستیوال جهانی وومد شرکت کند. او البته تجربه حضور در کنسرت لیان را در مرداد سال ٩٥ دارد، هنگامی که با عروسک جناب خان سر از سالن بزرگ تالار وحدت درآوردند. حالا محمد بحرانی به «شهروند» می گوید: «اینبار خودم قرار است در کنسرت لیان حاضر شوم.»

سابقه آشنایی این صداپیشه محبوب برنامه خنداونه با محسن شریفیان به سال های خیلی دور برمی گردد، ولی این پیمان دوستی بعد از برنامه خنداونه و تولد جناب خان عمیق تر و پای محسن شریفیان هم به پشت صحنه کارهای جناب خان باز شد. محمد بحرانی راجع به نحوه این حضور و همکاری توضیح می دهد: «من هر لحظه مخاطب موسیقی آنها بودم و در این چند مدتی که جناب خان فعالیت کرده هست، از بسیاری از ملودی های گروه آنها استفاده کرده ام.

چندین بار هم خودشان جهت نواختن نی انبانی که جناب خان می نواخت، کمک کردند. ارتباط من هر لحظه با گروه نزدیک بوده هست، یکی دو بار هم به بوشهر سفر کردم و به دیدنشان رفتم.» او از فکر ها و ایده هایی حرف می زند که از مدت ها قبل جهت همکاری های زیاد در سرشان بوده است: «فکر کردیم شاید بشود کار مشترکی انجام داد و این اتفاق پیش رو مثالی است تا تجربه کنیم که آیا می توانیم موفق باشیم یا نه. یک بار در سال های قبل تجربه کوتاه ١٠دقیقه ای با عروسک جناب خان و گروه داشتیم که اتفاق ناموفقی هم نبود، ولی این بار خودم قرار است به آنها کمک کنم.»

محسن شریفیان هم در پیج اینستاگرام خود راجع به این همکاری نوشته است: «این روزها درحال آماده شدن جهت کنسرت لندن و منچستر و شرکت در مناسبت فستیوال جهانی وومد هستیم. تم این کنسرت که با حضور محمد بحرانی عزیز صورت خواهد گرفت، بررسی سوژه های طنز در موسیقی جنوب کشور عزیزمان ایران خواهد بود. شما تا چه اندازه با این نوع موسیقی آشنایی دارید و آن را می پسندید؟» همه اینها درحالی است که بعضی بازدیدکنندگان به محتوای شعری این کنسرت که بخشی از آن به عنوان سینما سعدی یا به عنوان نمونه پاتوق فرزند های آبادان، در ویدیو انتشار یافته است،

انتقاد کرده اند. البته محمد بحرانی که اصالت شیرازی هم دارد، در توضیح محتوای این کنسرت می گوید: «معمولا موسیقی جنوب چون موسیقی سرخوشی هست، ادبیات و شعرهای آن همان محتوایی را دارد که در گفت وگوهای روزانه و عامیانه بین مردم جریان دارد و حاوی نکات طنز هست. البته محسن شریفیان تسلط بیشتری دارند و قاعدتا روی صحنه اشاره هایی می کنند که منشأ این شعرهای از کجا آمده اند و چه دلیلی در میان بوده هست. من هم یک سری از اینها را در این سال ها از دوستان هم محله ای و جاهای دیگر یاد گرفتم، شاید دو قطعه را اجرا کنم، ولی به هیچ وجه خواننده مهم گروه نیستم. گروه کامل است و من به عنوان یک کار تجربی و کمکی در کنارشان هستم.» کنسرت گروه لیان به همراه محمد بحرانی اوایل مرداد به مدت ٦ تا ٧ روز در شهرهایی چون لندن و منچستر فستیوال جهانی وومد اجرا خواهد شد.

صداپیشه جناب‌خان به همراه لیان در انگلیس

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: کنسرت | همکاری | موسیقی | صداپیشه | محمد بحرانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog